Klub Kajakowy Diabliscie-k


Idź do treści

Menu główne:


Kajak Sevylor Hudson

Kajakarski poradnik > Kajaki różne

Inne ciekawe konstrukcje ...

Już od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl kupna kajaka dwuosobowego. Za każdym razem jednak przerażały mnie ich długość i waga. Na opisany poniżej kajak trafiłem zupełnie przez przypadek odbywając jedną z wielu internetowych podróży. Pewnego dnia natrafiłem na niestety nieaktywną już dziś stronę Pana Piotra z opisami jego wypraw kajakiem... pneumatycznym. I tak narodził się pomysł kupna ...


SEVYLOR HUDSON


W sklepowym opisie czytamy: bezpieczny, profesjonalny kajak przeznaczony dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka.
Szeroki i stabilny wydaje się idealny na rodzinne wyprawy. Szpiczasta forma pozwala pływać w prądzie jak pokazują relacje Pana Piotra. Wykonany z mocnego PCV pokrytego wyjątkowo mocną powloką z gęsto plecionego nylonu. To wszystko sprawia, że kajak wygląda na bardzo wytrzymały i solidny. Posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję przeciwścierną i jest odporny na parcenie, dzięki czemu będzie służył przez wiele sezonów.

Dane techniczne:

model : Hudson KCC 360
maksymalne obciążenie: 210 kg
wymiary po napompowaniu: długość 374 cm, szerokość 89 cm
waga: 17,7 kg
materiał kajaka: bardzo mocne PVC pokryte gęsto plecionym nylonem mieszanym z kewlarem
specjalnie wzmocniona konstrukcja przeciwcierna
kolor niebiesko szary
3 komfortowe siedziska z oparciami opakowane kewlarem (kubełki) - bardzo duży zakres regulacji
FIN stabilizacyjny na dnie (demontowany)
stabilizatory gumowe na dnie
przód i tył zabezpieczony powłoką zapobiegającymi wlewaniu sie wody, podczas raftingu rzecznego
3 komory główne
3 zawory bostońskie (gwintowane)
1 zawór spustowy do wylewania wody
atest TÜV ISO 6185-1
certyfikat CE
zestaw naprawczy, torba transportowa

Do kupienia albo w cenie
1969 zł w sklep.kanokajaki.pl (negocjacje wskazene - powinni coś dorzucić - np. wiosła!!) lub proponuję poszukać bez negocjacji na allegro w cenie 1759 zł (z przesyłką).

W roku 2016 zdarzały się również na allegro w cenie 1449 zł ! Na allegro do kupienia również cały komplet z wiosłami i pompką w cenie ok. 2159 zł.

Kilka dodatkowych uwag: Kajak posiada dwa solidne uchwyty do przenoszenia z przodu i z tyłu oraz dwa kolejne po bokach. Istanieje możliwość zamontowania trzech foteli, ale ... wówczas robi się dość ciasno. W kajaku brakuje podnóżków co przy dłuższym wiosłowaniu powoduje pewną uciążliwość. Worki z rzeczami powinny pomóc! Na burcie kajaka znajduje się tabliczka z wszystkimi danymi sprzętu. Najważniejsza informacja to ciśnienie do jakiego pompujemy kajak tzn. 1,5 PSI (lub 0,1 bar). Na szczęście kajak jest wyposażony fabrycznie w manometr więc nie ma z tym najmniejszego problemu. Dodatkowo zaopatrzyłem się w pomkę elektryczną Easy Camp na baterie (8 paluszków AA) lub zasilaną z gniazda zapalniczki samochodu oraz pompkę ręczną. Pierwsza mi służy do napełnienia "zgrubnego" kajaka, drugą w połączeniu z manometrem dokładnego.

Niestety, konstrukcja ma swoje wady. Najpoważniejszą jest kłopotliwe suszenie. Kajak dmuchany, jak każdy inny "łapie" wodę, czy to skapującą z wioseł w czasie wiosłowania, czy z mokrych nóg w czasie wsiadania, czy też bryzgającej zza burtą. Powłoki zewnętrzne dość szybko wysychają ale woda dostaje się również pomiędzy powłoki ochronne a komory powietrzne co powoduje, że czas suszenia znacznie się wydłuża ... dobrze jest wówczas mieć jakieś bezpieczne miejsce na jego rozłożenie. Pisząc rozłożenie mam na myśli również wyciągnięcie komór powietrznych z powłok ochronnych. Zwłaszcza przed zakończeniem sezonu letniego i schowaniem kajaka do wora na długie zimowe i wigotne miesiące! Jak go niedosuszycie - możecie nie poznać kajaczka!

Na polskim rynku są wciąż dostępne różne wersje tego kajaka. Jest wersja najnowsza produkowana od 2014r. (pierwsza od lewej) oraz starsze (niebieska produkowana do 2013 i zielona jeszcze starsza). Kajaki różnią się nie tylko kolorem ale i wyposażeniem, rodzajem wykończenia czy zastosowaną technologią. Pierwsza i druga wersja Hudsona posiada po trzy komory powietrzne pompowane każda osobno poprzez zawory bostońskie. Każda z tych komór jest dodatkowo wymienna, więc w przypadku poważnego uszkodzenia zakup nowej komory i jej wymiana powinny być proste. Mniejsze uszkodzenia można załatać samemu korzystając z dołączonego zestawu naprawczego. Należy pamiętać tylko, że komory nie są takie same w tych modelach i od jednego nie pasują do drugiego. Kajak zielony (najstarszy) ma tylko jedną komorę powietrzną i łatwo ją rozpoznać po jednym zaworze na rufie kajaka. Wersja druga i trzecia od lewej mają dłuższe przykrycia (pokład) z przodu i z tyłu rozpinane na zamek błyskawiczny. Dodatkowo w komplecie jest worek wodoszczelny mocowany do haczyków z tyłu. Wersja druga posiada boki wykończone miękkim neoprenem, co powinno poprawić komfort użytkowania.

Widząc zatem ofertę sprzedaży ze zdjęciem Hudsona (czasami przypadkowym)
należy się dopytać, która to jest faktycznie wersja.

W sprzedaży (allegro) są również części zapasowe do tego modelu.
Dmuchane komory boczne - każda po
223,99 zł. UWAGA! Każda jest inna więc dobrze jest nie pomylić przy zamawianiu czy to ma być lewa czy prawa. Podłoga za 393,99zł. Zestaw naprawczy (w tym łatki i zawór bostonski) - 39 zł.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego