Klub Kajakowy Diabliscie-k


Idź do treści

Menu główne:


Kajakarski slowniknajważniejsze, że ciepłe

wymijająca - negatywna (pełna dezaprobaty) odpowiedż na pytanie współbiesiadników o smak potrawy w knajpie

okno pogodowe

Pada ulewny deszcz. Pada i pada. Drepczemy z niepokojem bo dzień ucieka i czekamy na moment dogodny do zwodowania. Jest nadzieja ... komunikaty internetowe meteo zapowiadają chwilowe przerwy w opadach. My wtedy hop do wody. Ale chyba przeoczyliśmy to tzw. okno pogodowe - bo leje dalej! Nawet jakby mocniej.

niesprawny most

most, który czasy świetności ma już za sobą. stoi albo leży, raczej wrak niż cudo techniki. Czasami pozostały po nim tylko pale ...

kajakarski hilton

określenie miejsce na tzw. dziki nocleg. Kajakarski hilton ma kilka kategorii - w zależności od oferowanego standardu. Tak więc może być łatwe lub trudne dojście do brzegu i późniejsze wodowanie, możliwość lub jej brak jeśli chodzi o kąpiele w rzece (jeziorze), brak komarów lub ich nadmiar, niedaleki sklep lub jego brak, możliwość nabrania wody pitnej, dogodne miejsce na rozbicie namiotu. Tak więc wskaźników standardu jest wiele... No i za każdym razem mamy problem ile gwiazdek przydzielić.

małe pierdolnięcie w dodawaniu

trudny do określenia termin. Mieliśmy przepłynąć 15 km .... a zrobiliśmy 30. Zamiast 3-4 godzin na wodzie spędzamy 6-8. Hmm... Kto liczył kilometry?

WEL SIĘ !

pozostałość po rzece Wel. Irytacja i niechęć jednego z uczestników (BOB) do komandora spływu wygenerowała nowe określenie starego zwrotu. Nic innego jak "WAL SIĘ"

RADUŃMY SIĘ !

ten sam uczestnik (BOB) ponownie wielce poirytowany tym razem na Raduni wymyślił ten oto okrzyk. Do dziś nie wiem czy oznacza on faktyczne okazywanie radości, czy też sarkastyczne "Kto nas tu przywiódł".

chybotki

okreslenie dość nierównego szlaku, zarówno lądowego jak i wodnego.

O czymś zapomniałem?


Powrót do treści | Wróć do menu głównego