Klub Kajakowy Diabliscie-k


Idź do treści

Menu główne:


Romantyczna przygoda

Tawerna ROGATA > Filmy z woda w tle

Pan i władca na krańcu świata
(Master and Commander: The Far Side of the World, 2003)

Komandor marynarki królewskiej "Lucky" Jack Aubrey (Russel Crowe) i jego najlepszy przyjaciel, lekarz okrętowy dr Stephen Maturin pełnią służbę na fregacie o nazwie Surprise. Pewnego dnia ich statek zostaje znienacka zaatakowany przez przeważające siły wroga. Mimo, iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę, jaką jest dobre imię komandora. Jeśli uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie, pogrąży siebie i swoją załogę


Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl, 2003)

Karaiby, XVIIIw. 10 - letnia Elizabeth (Keira Knightley), córka gubernatora, jest świadkiem katastrofy statku, wyglądającej na robotę piratów. Z wody wyłowiono jednego ocalonego, małego chłopca, Willa Turnera (Orlando Bloom), na szyi którego Elizabeth znajduje tajemniczy medalion, wyglądający na piracki. Przestraszona dziewczynka zrywa medalion i ukrywa go przed wszystkimi. Chwilę później widzi czarny statek z postrzępionymi żaglami i piracką flagą na maszcie, znikający we mgle. 8 lat później, Port Royal. Podczas uroczystości promocji Jamesa Norringtona, w którym ojciec Elizabeth widzi przyszłego zięcia, na komodora, dziewczyna spada ze skały do morza. Ratuje ją Jack Sparrow (Johnny Depp), pirat, który do Port Royal przybył aby kupić (ukraść) statek. W "nagrodę" Norrtington zakuwa go w kajdany i skazuje na śmierć przez powieszenie następnego dnia. Jednak w nocy Port Royal przeżywa atak piratów pod wodzą kapitana Barbossy, którzy chcą odzyskać tajemniczy medalion, ciągle będący w posiadaniu Elizabeth. Dziewczyna zostaje porwana, a piraci odpływają i nikt nie wie, gdzie szukać córki gubernatora. Zakochany w niej Will Turner zwraca się o pomoc do Jacka Sparrowa, choć nienawidzi on piratów. Uwolniwszy go z celi, razem z nim kradnie (rekwiruje) statek i wyrusza, najpierw na Tortugę, a potem w ślad za niedoścignioną Czarną Perłą, statkiem Barbossy, by ocalić swoją ukochaną.


Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
(Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest, 2006)

Kapitan Jack Sparrow musi spłacić dług, który zaciągnął u władcy mórz - Davy Jonesa. Jeżeli tego nie uczyni, zostanie skazany na wieczne potępienie. Jego problemy oczywiście kompletnie rujnują plany ślubu Willa Turnera z piękną Elizabeth Swann, którzy wyruszają z Kapitanem Sparrow w rejs pełen niezwykłych, nowych przygód. Druga część słynnego już filmu to również doskonałe efekty specjalne i dużo humoru. (Obsada jak w części pierwszej)


Wilk morski (Sea Wolf, 2009)

Prom "San Francisco", którym podróżuje Humphrey van Weyden, tonie. Młodemu człowiekowi udaje się jednak ujść z życiem - zostaje wyratowany przez załogę szkunera łowców fok, dowodzonego przez kapitana Wolfa Larsena. Kapitan jest prawdziwym wilkiem morskim, bezwzględnym dowódcą, który nie cofa się przed niczym, aby utrzymać na statku żelazną dyscyplinę. Nie zamierza zbaczać z kursu, żeby odstawić rozbitka na brzeg. Wbrew własnej woli musi więc Humphrey wziąć udział w rejsie do wybrzeży Japonii.
Dla delikatnego mieszczucha, którego ręce nie poznały, co to praca fizyczna, jest to prawdziwa szkoła przetrwania. Szybko będzie musiał nauczyć się panujących na okręcie praw, a właściwie jednego - prawa siły.


Bunt na Bounty (The Bounty, 1984)

Ambitny William Bligh (Anthony Hopkins) pragnie za wszelką cenę zdobyć rozgłos i uznanie w oczach szanowanych i wpływowych osobistości. Tymczasem czuje się niedoceniony, marzy o awansie na jakieś wyższe stanowisko. Takim szczeblem do kariery zawodowej zdaje się być wyprawa na wyspy polinezyjskie w celu sprowadzenia drzewka chlebowego dla niewolników. Jeśli Blighowi uda się przepłynąć kule ziemską w jak najkrótszym czasie, osiągnie swój cel - zdobędzie upragnioną popularność. Namawia swojego przyjaciela Fletchera Christiana (Mel Gibson), by popłynął razem z nim, zbiera załogę i wyrusza w podróż. Niestety plany Williama zastają szybko pokrzyżowane przez niesprzyjającą pogodę. Zirytowany takim obrotem sprawy zaczyna przesadnie wykorzystywać swoje przywódcze kompetencje. Jego niepohamowany despotyzm psuje relacje z załogą. Kiedy "Bounty" dociera w końcu do celu, sytuacja nieco się polepsza, do czasu, aż Fletcher poznaje córkę króla wyspy. Zauroczony piękną dziewczyną zaniedbuje swoje obowiązki i zdaje się lekceważyć Williama. Z pozoru drobne nieporozumienia zaczynają drążyć poważny konflikt, który staje się z czasem zarzewiem do tytułowego buntu.


Inne:
Karmazynowy pirat (1952, wyst. Burt Lancaster) , Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007, wyst. Johnny Depp, Orlando Bloom), Piraci (1986 reż. Roman Polański), Hook (1991, wyst. Robin Williams, Dustin Hoffman, Julia Roberts), Wyspa skarbów (1990, wyst. Christian Bale)Powrót do treści | Wróć do menu głównego