Klub Kajakowy Diabliscie-k


Idź do treści

Menu główne:


Wodne dramaty

Tawerna ROGATA > Filmy z woda w tle

Cast Away - poza światem (Cast Away , 2000)

Film Roberta Zemeckisa z Tomem Hanksem w roli głównej. Tom Hanks wciela się w postać Nolanda. Służbowy samolot, którym leci ulega wypadkowi na Południowym Pacyfiku. Jest jedyną osoba, która przeżywa katastrofę. Noland jest zmuszony do życia na bezludnej wyspie. Po trzech latach samotności zostaje odnaleziony. Powraca do cywilizacji, w której musi się ponownie odnaleźć.

Dzika rzeka (The River Wild, 1994)
Gail (Meryl Streep), ekspert od spływów rzecznych, zabiera rodzinę na wycieczkę w dół rzeki do domu ich rodziny. Podczas drogi rodzina spotyka dwóch mężczyzn, którzy są kompletnie niedoświadczeni i bezradni. Później rodzina dowiaduje się, że ci mężczyźni to uzbrojeni rabusie. Zmuszają oni fizycznie rodzinę do wzięcia ich do miejsca, gdzie czekają ich wspólnicy.


Motylek (Papillon, 1973)

Oparta na autentycznych wydarzeniach opowieśc o Henri Charriere (Steve McQueen) , znanym również jako Papillon, drobnego przestępcy, który niesłusznie zostaje oskarżony o morderstwo i zesłany do kolonii karnej w Południowej Ameryce. Usiłuje stamtąd uciec. Po kilku nieudanych próbach Charriere zostaje osadzony w więzieniu na Diableskiej Wyspie, areszcie, z którego jeszcze nikt nie uciekł. W pozostałych rolach m.in. Dustin Hoffman.


Most na rzece Kwai (The Bridge on the River Kwai, 1957)

Japoński obóz jeniecki w Birmie. Jeńcy mają zbudować most na ważnym strategicznie szlaku. Japończycy traktują ich w wyjątkowo okrutny sposób. Pułkownik Nicholson jest oficerem angielskim, który chce zachować swoją godność. Przekonuje jeńców aby ci zbudowali most z "angielską" precyzją. Most po ukończeniu zostaje zniszczony przez angielskim komandosów. Z filmu zawsze pamięta się główną melodię. Słusznie i zasłużenie nagrodzony Oskarem w 1958 roku.


Gniew oceanu (Perfect storm, 2000)

Obraz opowiada autentyczną historię, która wydarzyła się w 1991 r. W tym roku na północnym Atlantyku miał miejsce największy sztorm stulecia, który powstał w wyniku kolizji dwóch krańcowo różnych frontów pogodowych i huraganu Grace. Zjawisko to nadeszło tak szybko, że meteorolodzy nie mieli nawet czasu poinformować o niebezpieczeństwie wszystkich jednostek przebywających wtedy na wodzie. "Gniew oceanu" opowiada historię rybackiego kutra "Andrea Gail" oraz kilku innych jednostek, które ów straszny sztorm zaskoczył na morzu a także o podejmowanych w tym czasie akcjach ratunkowych. W roli głównej George Clooney.


Siła i honor (Men of honor, 2000)

Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) marzy, by zostać nurkiem specjalizującym się w najniebezpieczniejszych zadaniach. Problem tylko w tym, że jest czarnoskórym Amerykaninem żyjącym w czasach, gdy ludzie jego rasy mogą być co najwyżej kucharzami. Nic dziwnego, że natrafia na opór środowiska, głównie oficera szkoleniowego, charyzmatycznego Billyego Sundaya (Robert De Niro). Pomimo poniżeń i trudności Carl decyduje się sprostać wyzwaniom i dążyć do wyznaczonego celu.


Sztorm (1996, White squall)

Film oparty na faktach. Jest to historia człowieka, który zabiera na ośmiomiesięczny rejs szkoleniowy kadetów ze szkoły morskiej. Podczas rejsu w łódź uderza ogromy sztorm, który łączy członków wyprawy w walce o życie. Film często określany jako "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" na morzu. (wyst. Jeff Bridges)


Inne:

Wybrzeże moskitów (1986, wyst. Harrison Ford), Nóż w wodzie (1961, wyst. Leon Niemczyk, Jolanta Umecka), Na fali (1991, wyst. Keanu Reeves, Patrick Swayze), Wiatr (1992, wyst. Elmer Ahlwardt),
Powrót do treści | Wróć do menu głównego