Klub Kajakowy Diabliscie-k


Idź do treści

Menu główne:


Z przymruzeniem oka

Tawerna ROGATA > Filmy z woda w tle

Na fali (Surf's Up, 2007)
"Na fali" to film animowany, stylizowany na dokument. Opowiada on historię pingwina Cody'iego Mavericka, którego największym marzeniem jest wzięcie udziału w Mistrzostwach Świata w Surfingu oraz wygranie ich. W swojej miejscowości Cody jest jedynym pingwinem uprawiającym surfing, dlatego też uważany jest on za dziwaka. Dla Mavericka nie ma to jednak żadnego znaczenia. Chęć upodobnienia się do swojego idola - zmarłego tragicznie Big Z - jest silniejsza od przejmowania się złośliwościami na swój... temat. Gdy poszukiwacz talentów, Mikey Abromowitz, daje Cody'iemu szansę zaprezentowania swoich możliwości, niesprzyjające warunki pogodowe udaremniają Maverickowi pokazanie się z dobrej strony. Jednak determinacja młodego surfera sprawia, że Mikey pozwala mu dołączyć do zespołu walczącego o tytuł Mistrza Świata w Surfingu. Dopiero wśród rywali widzi, jak daleko jest mu do mistrza... 10/10!

Sześć dni, siedem nocy (Six Days Seven Nights , 1998)
Dziennikarka z Nowego Jorku i jej narzeczony postanawiają spędzić wakacje na Wyspach Południowego Pacyfiku. W drugi dzień urlopu dziewczyna otrzymuje wiadomość, że powinna odbyć krótką podróż służbową na Tahiti. Wyrusza wynajętym samolotem - gdy właśnie zrywa się burza. Pilot (Harrison Ford) stara się ich wyprowadzić z burzy … bezskutecznie.

Wodny świat (Waterworld, 1995)
Film przedstawia wizję Ziemi po roztopieniu się lodowych czap na biegunach. Na świecie, na którym nie ma już stałego lądu, przetrwali jednak ludzie. Część z nich, tak jak główny bohater Mariner (Kevin Costner), prowadzi samotne życie żeglarzy. Inni osiedlają się w sztucznych portach zwanych atolami. Wszystkim "spokojnym" mieszkańcom wodnego świata przeszkadzają Palacze (Smokers), którzy jako jedyni opanowali sztukę poruszania się po wodzie na motorowych statkach. Akcja filmu opiera się głównie na spotkaniu Marinera z małą dziewczynką Enolą, która posiada na plecach tajemniczą mapę. Mówi się, iż na tej mapie zaznaczona jest droga do stałego lądu...

Dzikie wyspy (Nate and hayes, 1983)
Po bezlitosnym pirackim napadzie na spokojną wysepkę, gdzieś na Południowym Pacyfiku, niedoszłego kaznodzieję Nathaniela Williamsona pozostawiono na pewną śmierć, a jego prześliczną narzeczoną (Jenny Seagrove) uprowadzono. Jedynym sposobem na ocalenie jej życia, jest zawarcie przez Nathaniela układu z cieszącym się złą sławą, nieobliczalnym poszukiwaczem przygód zwanym Bully Hayes (Tommy Lee Jones). Romantyczna, piracka opowieść, wypełniona wisielczym humorem i piekielnie szybką akcją od dziobu po rufę .

Inne:

Mały pływak (1967, wyst. Louis de Fun?s) , Sindbad: Legenda siedmiu mórz (2003, animowany), Speed 2: wyścig z czasem (1997, wyst. Sandra Bullock, Jason Patrick), Wyspa Nim (2008, wyst. Jodie Foster)


Powrót do treści | Wróć do menu głównego